Farbowanie włosów przy łysieniu androgenowym

3
2642
farbowanie włosów przy łysieniu androgenowym

Idealnie dobrany kolor włosów potrafi doskonale podkreślić wszystkie walory naszej urody, a nawet ukryć niektóre mankamenty. Niestety, współczesne kobiety bardzo często zapominają o tym, że comiesięczne farbowanie włosów może destrukcyjnie wpłynąć na ich kondycję. Choć z pewnej odległości włos wydaje się zadbany i gładki, to jego końcówki i główki po kilku zabiegach są coraz to słabsze i bardziej podatne na kruszenie. Oczywiście, farbowanie włosów same w sobie nie jest złe. Problemy będą pojawiać się, gdy zabiegi będą powtarzane zbyt często lub gdy farba użyta do ich realizacji nie spełnia najważniejszych norm dotyczących np. stężenia środków.

Farbowanie włosów przy łysieniu androgenowym

O ile kobiety o zdrowych włosach mogą pozwolić sobie na ich farbowanie, to bezsprzecznie odradza się farbowanie włosów przy łysieniu androgenowym, jak i również przy innych rodzajach łysienia. Jeśli zdecydujemy się na zabieg, musimy liczyć się z jego konsekwencjami. O ile wybiórcze wypadanie włosów po farbowaniu jest etapem naturalnych, to w sytuacji, gdy nasze włosy są bardzo słabe i kruche, a nakładanie na ich strukturę szkodliwych chemikaliów może przynieść wręcz dramatyczny efekt. Aby,odpowiednio zrozumieć jak negatywne konsekwencje może mieć koloryzowanie przy łysieniu, należy dowiedzieć się co w ogóle, oznacza łysienie androgenne.

Pierwszorzędną informacją, którą powinniśmy przyswoić jest to, iż łysienie może być zarówno przejściowym, jak i trwałym wypadaniem włosów, a do jego zakwalifikowania niezbędna jest wizyta lekarska. Zazwyczaj rozpoczyna się ono w okolicach skroni i stopniowo kroczy dalej, najczęściej na czubek głowy. Z czasem, jeśli łysienie jest bagatelizowane lub nieodpowiednio leczone, tzw. „zakola” łączą się z łysiną na czubku. W zdecydowanej większości przypadków ofiarami łysienia padają mężczyźni. Związane jest to m.in z testosteronem. Zdarza się jednakże coraz częściej, że z łysieniem musi radzić się również płeć piękna. Związane jest to bowiem nie tylko z biologią, ale również z czynnikami środowiskowymi.

Androgeny

Przechodząc do androgenów. Występują one zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn i wpływają nie tylko na porost włosów, ale również na poziom libida. Łysienie androgenowe (AGA) jest chronicznym procesem trwającym nawet kilkanaście lat. We wczesnym stadium możliwe jest wzmacnianie mieszków włosów, dzięki czemu hamowane jest ich wypadanie. Używa się do tego zazwyczaj różnego rodzaju szamponów ziołowych, specjalistycznych kosmetyków i naturalnych ziół. W przypadku łysienia AGA zalecane jest codzienne oczyszczanie i stymulowanie poprzez masaż cebulek włosów.

Pomiędzy koloryzacją włosów, a ich wypadaniem istnieją pewne zależności. Należy przede wszystkim pamiętać, że każdy rodzaj farby jest szkodliwy, a wysokie stężenia chemikaliów powodują kolosalne osłabienia naszych cebulek, co tylko przyśpieszy cały proces łysienia. Co więcej, po skończonej koloryzacji nasze włosy przez co najmniej dobę mają skłonność do nadmiernego wypadania.

[Głosów:12    Średnia:2.6/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here