Czy dieta pudełkowa ma jakieś wady?

0
1234

Diety pudełkowe zyskują na popularności. Kiedyś były kojarzone głównie z osobami, które pracują w korporacjach i nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Dzisiaj grupa docelowa firm cateringowych jest dużo szersza. Dzieje się tak, ponieważ większość osób wybiera obecnie tak zwany fit catering. Jest on idealny nie tylko dla tych, którzy raczej unikają gotowania, ale także dla wszystkich osób, które dbają o zdrowy tryb życia i potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety.

Zalety diety pudełkowej

Lista zalet jest dość długa. Z pewnością rozpoczyna ją wysoka jakość posiłków, zwanych popularnie fit cateringiem. Każde danie zostaje przygotowane z należytą starannością, w oparciu o zalecenia dietetyka. Co więcej, decydując się na dietę pudełkową, możemy wybrać nasze preferencje. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z daniami, za którymi po prostu nie przepadamy.

Kolejny plus to oszczędność czasu. Przygotowanie trzech posiłków dziennie bywa czasochłonne, szczególnie wtedy, gdy zależy na tym, by były one zdrowe. Po pierwsze musimy wyszukać odpowiedni przepis, zrobić zakupy i dopiero na końcu rozpocząć gotowanie. Dzisiejszy pęd życia i natłok obowiązków sprawiają, że często nie mamy na to czasu lub jesteśmy zbyt zmęczeni. W takich przypadkach na ratunek może przyjść właśnie dieta pudełkowa. Warszawa oferuje nam kilka firm dostarczających fit catering. Jedną z bardziej wartych uwagi jest LightBox. Znajdziemy tam między innymi krótka ankietę na podstawie której eksperci będą mogli ocenić nasze zapotrzebowanie na kalorie, a co za tym idzie stworzyć indywidualną dietę.

Kiedy nie korzystać z fit cateringu?

Odpowiedź jest niejednoznaczna. Bez wątpienia największym minusem tego rozwiązania jest dość wysoka cena. Nie wszyscy więc mogą sobie na to pozwolić. Jednak po dłuższym zastanowieniu może okazać się, że podobne kwoty wydajemy na jedzenie przygotowywane we własnym zakresie. Najlepiej jest podsumować swój budżet i sprawdzić, czy dieta pudełkowa za bardzo nas nie obciąży. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na pełne menu, pozostaje nam plan żywieniowy składający się z czterech posiłków dziennie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here