Czarter jachtów w Grecji – podstawowe informacje

0
1378
Czarter jachtów w Grecji - podstawowe informacjeCzarter jachtów w Grecji - podstawowe informacje

Czarter jachtów w Grecji to ostatnio coraz bardziej popularna sprawa. Grecja kusi bowiem swoim słońcem, wyjątkową atmosferą pełną wina, śpiewu i tańca oraz wspaniałymi widokami. Jak jednak zorganizować taki rejs po wyspach greckich?

Czarter jachtów w Grecji – rejs samodzielny

Na początek warto rozważyć, jak wygląda rejs po wyspach greckich, jeśli planujemy samodzielnie go zorganizować. Otóż tu trzeba wiedzieć przede wszystkim to, że aby poruszać się drogą morską samodzielnie po basenie Morza Śródziemnego, to trzeba posiadać przynajmniej patent sternika jachtowego oraz świadectwo radiooperatora.

Jak zaś wygląda sam wynajem jachtu w Grecji? Generalnie nie jest to wcale skomplikowana sprawa. W kraju Olimpu bowiem funkcjonuje bardzo wiele firm, które taką usługę bez problemu udostępniają. Warto jeszcze zaznaczyć, że czarter jachtu w Grecji to generalnie tańsza sprawa niż w innych krajach jak np. w Chorwacji.

Czarter jachtów w Grecji – rejs z kapitanem

Jak zaś wygląda sytuacja, jeśli chcemy wypłynąć w rejs z kapitanem? Otóż tu także nie ma najmniejszego problemu. Generalnie są dwie główne opcje. W pierwszej z nich możemy dość standardowo zapisać się na jeden z bardzo wielu organizowanych co chwila ogólnych rejsów.

W drugiej zaś opcji niejako możemy zatrudnić kapitana, aby popłynął z nami w rejs. Warto jednak dodać, że wówczas wiele kapitanów chce, aby jednak osoby stanowiące załogę znały się na żegludze chociaż trochę. W tej jednak opcji czarteru jachtów w Grecji mamy znacznie większe możliwości aranżacji ciekawej trasy. Ponadto możemy robić odpoczynki, kiedy tylko ich potrzebujemy.

Warunki rejsu w Grecji

Na sam koniec warto jednak w ogóle powiedzieć coś o tym, czy taki czarter jachtu w kraju Olimpu jest czymś w miarę prostym. Zasadniczo tak. Jak zostało to już wspomniane warunki do żeglugi są generalnie proste. Dodatkowo sprawę ułatwiają dobrze wyposażone miasteczka portowe.

Czasem niestety nie spotkamy w nich infrastruktury najwyższej jakości, niemniej jednak zasadniczo spokojnie znajdzie się jakaś tawerna z pysznym i zdrowym greckim jedzeniem, nie będzie też problemu z noclegiem ani z zacumowaniem. Warto jeszcze podkreślić, że Grecy to bardzo sympatyczni i mili ludzie!

Czarter jachtów w Grecji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here