Bezpłodność a niepłodność

0
1241
Bezpłodność a niepłodność

Pojęcie bezpłodności bardzo często jest porównywane do pojęcia niepłodności. Jednak zauważyć należy, że chociaż oba te zwroty oznaczają jedno i to samo, czyli niemożność posiadania potomka, to jednak znacznie różnią się między sobą. Niepłodność da się wyleczyć i o niej zapomnieć, bezpłodność towarzyszy nam przez całe nasze życie i nie da się jej pozbyć.

Co to jest bezpłodność?

Bezpłodność jest stała i nieuleczalna, jest to stan trwały. Przyczyn bezpłodności jest wiele, są one nieodwracalne. Leczenie bezpłodności nie przynosi żadnych pozytywnych efektów. Zdiagnozowanie bezpłodności przekreśla możliwość posiadania naturalnego potomka. Takim parom najczęściej proponuje się metodę zajścia w ciążę poprzez zabieg in vitro.Przyczyny bezpłodności to najczęściej nieodwracalne problemy z narządami płciowymi u mężczyzn i u kobiet. Mechaniczne ich uszkodzenia lub ich brak. U mężczyzn często przyczyną bezpłodności są komplikacje po przebytych w dzieciństwie chorobach, typu świnka.

Niepłodność

Leczenie niepłodności jest skuteczne i bardziej realne niż leczenie bezpłodności. Niepłodność to stan, który można wyleczyć. Niejedna klinika leczenia niepłodności może poszczycić się spektakularnymi efektami wyleczenie niepłodności.Niepłodność diagnozuje się u osób, które przez okres 12 miesięcy starania się o potomka, takiego potomka nie mają. Stan jest możliwy do wyleczenia. Przyczyn niepłodności jest wiele, u kobiet są to problemy leżące na podłożu hormonalnym, przyczyny wielu chorób, typu nowotworowych czy niektóre wady budowy. Mężczyźni cierpią na bezsenność z powodu zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz obecności przeciwciał przeciw plemnikowych. Wszystkie te stany są uleczalne. Dzisiaj metody leczenia niepłodności są nowoczesne i każda klinika leczenia niepłodności ma je w swojej ofercie.Proces leczenia niepłodności jest długi ale daje upragniony efekt końcowy, czyli możliwość posiadania swojego, naturalnego potomka.

Pierwsze badania

Pacjenci zgłaszający się do kliniki niepłodności, są poddawani różnego rodzaju badaniom. Bada się krew, przeciwciała, spermę, jajeczka, robi się badania UsG i Rtg. Te pierwsze, proste badania dają obraz czy rzecz dotyczy bezpłodności czy niepłodności, w jaki sposób przeprowadzać następujące badania i jakie są ostateczne rokowania danego leczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here